نکات مهم در طراحی لوگوی شرکت !!! طراحی لوگو در برندسازی بسیار مورد مهمی است و می تواند در موفقیت شرکت شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

از این رو نباید این مورد را یک کار ساده و پیش پا افتاده دانست و حتما باید آن را به یک گروه متخصص گرافیک و بازاریابی و برندسازی سپرد. بسیاری از شرکتها مانند اپل با لوگوی خاصشان شناخته می شوند . از این رو داشتن یک لوگوی خاص و منحصر به فرد که در ذهن افراد باقی بماند، باعث برتری کسب و کار شما بر رقبایتان خواهد بود.

از طرف دیگر طراحی مفهومی لوگو نیز بسیار کلیدی است. لوگو معرف برند است و باید به لحاظ مفهومی طوری باشد که کاربران هدف یا همان جامعه هدف مشتریان بالقوه آن کسب و کار را جذب نماید.

در عین حال رنگ نیز در طراحی لوگو نقش اساسی دارد . مثلا رنگهای براق و پررنگ و شیدی ممکن است جذاب باشند ولی پس از مدتی زننده می شوند . این گونه رنگ ها برای برندهای خوراکی مناسب هستند. اما رنگ های مات و ملایم که ابتدا شاید جذاب نباشند، در لوگوی برندهای پوشاک مناسب تر می باشند.

برای هر صنفی استفاده از رنگ خاصی در طراحی لوگو مناسب است که باید توسط مشاور برندسازی انتخاب گردد.

اگر لوگو، نام شرکت را نیز داشته باشد، بسیار مطلوب است و برند٬ ای بی ام، عینک ریبن و نوشابه کوکاکولا، نمونه هایی عالی از این دسته هستند. در واقع بهتر است لوگو دو المان، سمبل و نام نوشتاری را تواما داشته باشد.

نکات مهم در طراحی لوگوی شرکت 

لوگو اگر ساده و قابل درک برای همه باشد، بسیار مطلوب است. از این رو سالها است لوگوی ساده ی شرکت آدیداس، به همان شکل ساده در ذهن کاربران مانده است.

باید بدانیم نمی توان توقع داشت لوگوی شرکت شما در مدت کوتاهی به یک لوگوی فراگیر مانند شرکتهای بزرگ دنیا تبدیل شود. سالها شاید زمان ببرد که در صورت داشتن یک استراتژی بازاریابی خوب بتوانید یک برند جهانی داشته باشید و این علاوه بر لوگو ، به کیفیت کالا و خدمات شما و رقابت پذیری شرکتتان بستگی دارد.

برای طراحی لوگوی خوب می توانید از مشاوره های متخصصین برندسازی و نیز مقالات موجود در اینترنت استفاده کنید. حتی سایتهایی هستند که قالب هایی آماده و از پیش طراحی شده دارند و می توانید با دادن مبلغی ناچیز، لوگوی انحصاری شرکتتان را از آنها بصورت آنلاین دریافت کنید. ولی باز هم توصیه می گردد یک لوگوی حرفه ای باید توسط کارشناس گرافیک و برندسازی و بازاریابی بصورت تواما انجام گیرد.

با تشکر – واحد طراحی گرافیک